Na dobry początek dnia...

Dziś zaczniemy tak. Trzeba umieć się trochę z tego życia śmiać. Odrobina dystansu ze szczyptą zdrowego egoizmu pozwala oddać się pasji nie tracąc równowagi.

Ekologicznie. 

 Fajnie jest wytyczać szlaki, dawać przykład. Nawet jeśli czasem nie jest łatwo to uwierzcie, że warto zwłaszcza wtedy gdy daje to możliwość pozostania w zgodzie ze sobą.
Już w ubiegłym roku wprowadziliśmy:
  • opakowania bio na wynos
  • słomki z trzciny i ze słomy
  • przystąpiliśmy do akcji ZeroWaste ( robimy niewielkie zakupy tak aby ograniczyć do minimum odpady)
  • wprowadziliśmy możliwość zwrotu opakowań szklanych ( butelek i słoików)
  • promujemy małych rzemieślniczych producentów lokalnych i to ich produkty możecie u nas kupić
  • współpracujemy z Lokalni Naturalni - zrzeszanie lokalnych producentów oraz propagowanie zdrowego odżywiania to tylko część ich działalności. Przez stronę Lokalni Naturalni możecie zamawiać wysokiej jakości żywność a odebrać ją u nas w Zachodniej
  • wspieramy finansowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Grzędach
  • wraz z naszym partnerem biznesowym Hard Beans Coffee Roasters dołączyliśmy do akcji Co - Changers. Z każdej paczki kawy część kwoty przeznaczona jest na sprzątanie Gwatemali
  • projektując lokal pamiętaliśmy o niepełnosprawnych, wózek inwalidzki nie stanowi problemu, można nim swobodnie poruszać
  • tworzenie dań, ciast ze składników ekologicznych oraz kawy organicznej z segmentu speciality to długi, mozolny proces. Ale my jesteśmy SLOW - nie jest nam wszystko jedno. I dlatego po mąkę sami jeździmy do młyna. 

Akcje charytatywne.

Mamy swoje tradycje.Co roku w listopadzie organizujemy aukcję charytatywną na rzecz ośrodka rehabilitacji zwierząt dzikich w Grzędach. 
Z każdego sprzedanego napoju przeznaczamy 20gr na pomoc zwierzętom dzikim.
Również w listopadzie zbieramy datki na rzecz Fundacji Pomóż Im. Puszka będzie stała na barze.Hołdujemy zasadzie Zero Waste. Zamawiamy tylko tyle produktów ile zdołamy zużyć w ciągu 2 - 3 dni.
Współpracujemy z Centrum imienia Ludwika Zamenhofa, z BOKiem, Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym WERTEP, z A3Teatrem, Festiwalem UpToDate, Biebrzańskim Parkiem Narodowym, Muzeum Wojska z artystami, malarzami, filmowcami. Czego owocem są nasze wystawy, koncerty, spotkania z przyrodnikami, prezentacje itd.
Jesteśmy ciekawi świata i ludzi. Kalendarz eventów zapełniamy już pół roku z góry. Czekamy na Wasze propozycje współpracy.

Współpraca.

Dążymy do tego aby 100% produktów na których pracujemy była uprawiana lokalnie, ekologiczna lub poprostu zdrowa, z wiadomego źródła i bez chemii. Jeśli uprawiasz zgodnie z naturalnymi zasadami to czekamy na Twoje zbiory lub przetwory.