ZACHODNIA EKOLOGICZNA

KREUJEMY TRENDY 

 Fajnie jest wytyczać szlaki, dawać przykład. Nawet jeśli czasem nie jest łatwo to uwierzcie, że warto zwłaszcza wtedy gdy daje to możliwość pozostania w zgodzie ze sobą.
Już w ubiegłym roku wprowadziliśmy:
  • opakowania bio na wynos
  • słomki z trzciny i ze słomy
  • przystąpiliśmy do akcji ZeroWaste ( robimy niewielkie zakupy tak aby ograniczyć do minimum odpady)
  • wprowadziliśmy możliwość zwrotu opakowań szklanych ( butelek i słoików)
  • promujemy małych rzemieślniczych producentów lokalnych i to ich produkty możecie u nas kupić
  • współpracujemy z Lokalni Naturalni - zrzeszanie lokalnych producentów oraz propagowanie zdrowego odżywiania to tylko część ich działalności. Przez stronę Lokalni Naturalni możecie zamawiać wysokiej jakości żywność a odebrać ją u nas w Zachodniej
  • wspieramy finansowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Grzędach
  • wraz z naszym partnerem biznesowym Hard Beans Coffee Roasters dołączyliśmy do akcji Co - Changers. Z każdej paczki kawy część kwoty przeznaczona jest na sprzątanie Gwatemali
  • projektując lokal pamiętaliśmy o niepełnosprawnych, wózek inwalidzki nie stanowi problemu, można nim swobodnie poruszać
  • tworzenie dań, ciast ze składników ekologicznych oraz kawy organicznej z segmentu speciality to długi, mozolny proces. Ale my jesteśmy SLOW - nie jest nam wszystko jedno. I dlatego po mąkę sami jeździmy do młyna. 

DZIAŁAMY

Mamy swoje tradycje.Co roku w listopadzie organizujemy aukcję charytatywną na rzecz ośrodka rehabilitacji zwierząt dzikich w Grzędach. 
Z każdego sprzedanego napoju przeznaczamy kowtę na pomoc zwierzętom dzikim.Hołdujemy zasadzie Zero Waste. Zamawiamy tylko tyle produktów ile zdołamy zużyć w ciągu 2 - 3 dni. Używamy opakowań bio i przyjmujemy zwrotne butelki i słoiki. Współpracujemy z Centrum imienia Ludwika Zamenhofa, z BOKiem, Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym WERTEP,  A3Teatrem, Festiwalem UpToDate, Biebrzańskim Parkiem Narodowym, Muzeum Wojska, z kwartalnikiem PRZEKRÓJ, artystami, malarzami, filmowcami. Czego owocem są nasze wystawy, koncerty, spotkania z przyrodnikami, prezentacje itd.
Jesteśmy ciekawi świata i ludzi. Kalendarz eventów zapełniamy już pół roku z góry. Czekamy również na Wasze propozycje.

Współpraca.

Dążymy do tego aby 100% produktów na których pracujemy była uprawiana lokalnie, ekologiczna lub poprostu zdrowa, z wiadomego źródła i bez chemii. Jeśli uprawiasz zgodnie z naturalnymi zasadami to czekamy na Twoje zbiory lub przetwory.